Jak przechowywać biżuterię?

Solidnie wykonana biżuteria potrafi być sporym wydatkiem. Aby zakupione ozdoby mogły cieszyć nas przez długi czas, warto przechowywać ją w odpowiedni sposób. Pomoże to w wydłużeniu jej żywotności i utrzymaniu efektu nowości na dłużej. Biżuteria wykonana z metali szlachetnych powinna mieć swoje miejsce w suchym, ciemnym i szczelnie zamkniętym miejscu. Świetnie nadadzą się do tego organizery, które są dostępne w wielu sklepach z akcesoriami domowymi. Zwróć uwagę, by były w nich miejsca na łańcuszki w postaci haczyków lub odpowiednio dużych pudełek. Zapobieganie plątaniu się wisiorków z pewnością pozytywnie wpłynie na ich trwałość. Bardzo ważne są także przegródki. Dzięki nim kolejne elementy biżuterii nie będą się na siebie nakładać, co uchroni delikatniejsze od zdoby od powstawania zarysowań, a nawet wgnieceń. 

Przechowywanie srebra

Srebro jest jednym z najmniej trwałych metali wykorzystywanych w jubilerstwie. Stąd też jego atrakcyjna cena. Aby ozdoby wykonane z tego materiału nie traciły doskonałego wyglądu, należy ze szczególną ostrożnością wyznaczyć im miejsce. Największym zagrożeniem dla srebrnej biżuterii są przebarwienia. Pojawiające się na jej powierzchni czarne bądź żółtawe plamy, skutecznie oszpecą nawet najpiękniejsze modele. Aby temu zapobiec, umieść swoje akcesoria z dala od wilgoci, która negatywnie wpływa na kondycję metalu. Chociaż zabrzmi to dość zaskakująco, zadbaj także o ograniczenie kontaktu twojej biżuterii z powietrzem. To właśnie reakcja kruszcu na obecny w nim tlenek siarki, odpowiada za zmianę barwy. 

Wyrobienie ważnych nawyków

Przechowywanie to dopiero połowa sukcesu w walce o zachowanie piękna naszej biżuterii. Aby ten zabieg miał jakikolwiek sens, należy trzymać się kilku ważnych zasad. Przede wszystkim przed snem powinniśmy zdjąć wszelkie ozdoby. Podobnie sprawa wygląda w przypadku nakładania kosmetyków, brania prysznica, czy wykonywania prac domowych. Uprzedzenie wykonywania danych czynności poprzez usunięcie wszelkich ozdób, ochroni je przed kontaktem ze szkodliwymi substancjami. Reguły te powinny być szczególnie ważne dla kobiet, które są małżonkami. Dbanie o obrączkę ślubną i pierścionek zaręczynowy powinno stać się naszym obowiązkiem.