Nietypowe obrączki ślubne 

Wybór perfekcyjnego pierścionka zaręczynowego bywa trudny dla wielu mężczyzn. Podjęcie ostatecznej decyzji przynosi im wielką ulgę, która nie trwa długo. Rozpoczynające się przygotowania do ślubu, które często mają miejsce niedługo po zaręczynach, zmuszają panów do wyboru kolejnego pierścionka. Tym razem jest nim obrączka ślubna. W ostatnim czasie modne stają się te nietypowe modele. Kiedy tradycyjne, złote obrączki o zaokrąglonym profilu kuszą elegancją, serca przyszłych małżonków skradają zdobienia, kamienie szlachetne oraz nietuzinkowe techniki wykonania. Pary decydują się na zakup niezwykle efektywnych obrączek, obficie zdobionych diamentami bądź innymi klejnotami. Odważają się na wybór czarnego złota lub dwóch różnych kruszców. Zachwycają nieszablonowymi rozwiązaniami takimi jak grawer na zewnętrznej stronie obrączki, czy też niestandardowymi kształtami. Ta indywidualność podczas wyboru symboli małżeństwa jest szalenie piękna, ponieważ zakochani nie boją się zerwać z tradycją na korzyść własnego szczęścia. 

Wybór biżuterii ślubnej

Biżuteria ślubna to obowiązkowy element stylizacji pary młodej. Dodaje ona oczekiwanej elegancji i szyku. Przyjęło się, że powinna ona tworzyć spójną całość z symbolami ich miłości, czyli pierścionkiem zaręczynowym i obrączkami. Ponadto, według wielu ludzi biżuteria ślubna powinna być subtelna, wykonana z jasnych materiałów. Nie jest to jednak wymagane. Kolorowe kamienie, czy barwne kruszce nie dyskwalifikują bajecznej prezencji przyszłych małżonków. Oryginalność podczas organizacji własnego ślubu to wspaniała cecha, która sprawi, że ten dzień będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. 

Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączek?

Dopasowanie rozmiaru obrączek to bardzo prosta sprawa. Jednym ze sposobów jest zmierzenie obwodu swojego palca, a następnie porównanie go z ogólnodostępną tabelą. Kolejnym, jeszcze bardziej sprawdzonym pomysłem jest zamówienie często bezpłatnej miarki jubilerskiej i odnalezienie najbardziej pasującej obrączki. Zapisane na niej dane są odpowiedzią na to z pozoru ciężkie pytanie.