Pierścionek zaręczynowy – jakie złoto?

Moment oświadczyn to bardzo ważny i szczególnie szczęśliwy moment w życiu kobiety i mężczyzny. A żeby ten dzień był naprawdę niezapomniany, każdy szczegół musi być perfekcyjnie dopracowany. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest oczywiście zdobycie wymarzonego pierścionka zaręczynowego! A to nie takie proste. Rozmiar, styl, klejnot, ruda, grawer… jest tak wiele możliwości wyboru! Sam klejnot ma wiele symboli, nacięć, ciężarów… Ale na dobry początek zastanówmy się nad rudą. Najpopularniejszym wyborem jest złoto – ale co dalej?

Jakie są rodzaje złota?

Otóż ​​złoto używane w biżuterii dzieli się na trzy rodzaje złota – 333, 585 i 750. Każdy z nich zależy od zawartości czystego metalu w stopie – w samej próbce 333 jest 33,3% złota – czyli 333 g na sztukę 1000g rudy Podobnie, stopnie 585 i 750 to odpowiednio 58,5% i 75%. Czym się różnią? Cóż, złoto jest stosunkowo miękkim metalem. Im więcej ich w stopie, tym większe prawdopodobieństwo, że biżuteria zmieni nieco kształt. Z drugiej strony nie reaguje tak mocno z tlenem i innymi związkami w powietrzu jak nikiel czy srebro w stopie. Dzięki temu pierścionek zaręczynowy wyższej jakości dłużej zachowuje swoją nowość. Wybierając tak ważną biżuterię, zwróć uwagę na ich długowieczność – w końcu pierścionek będzie zdobił dłoń ukochanej osoby przez lata!

A co z kolorem?

Dziś salony jubilerskie oferują obrączki i pierścionki zaręczynowe w wielu różnych kolorach. Oprócz klasycznego żółtego złota można znaleźć również białe, różowe, a nawet czarne! Kolor pierścionka zaręczynowego, który wybierzesz, może zależeć od wielu czynników. Ulubiony kolor ukochanej osoby, kolor jej oczu, włosów lub skóry. Chcąc znaleźć najlepsze rozwiązanie, wystarczy spojrzeć na szkatułkę z biżuterią drugiej połówki i zwrócić uwagę na kolor, który w nim dominuje. Delikatność złota wpływa na trwałość biżuterii, a kolor – na jej piękno. Po przeczytaniu tego artykułu z pewnością łatwiej będzie Ci podjąć właściwą decyzję!