Pierścionek zaręczynowy – z jakim kamieniem szlachetnym?

Najpopularniejszym jest oczywiście diament. Symbolizuje on trwałość narzeczeństwa i małżeństwa. Mężczyźni często decydują się także na niebieski szafir – oznakę wierności, czystości i skromności; rubin będący symbolem płomiennej miłości i pożądania, czy też szmaragd oznaczający miłość, piękno i harmonię. Na uwagę zasługują też te nieco bardziej wyszukane kamienie takie jak: ametyst przynoszący spokój ducha i stabilizację emocjonalną; malachit otwierający serce na bezwarunkową miłość, czy tanzanit symbolizujący udane życie. Piękno klejnotów powinno nie tylko nosić wyjątkową wiadomość, ale też podkreślać zjawiskową urodę jego właścicielki. Z tego powodu pierścionek z kamieniem należy zakupić u sprawdzonego jubilera, by mieć pewność, że nie straci uroku przez lata. Każdą z tych funkcji spełnią pierścionki zaręczynowe marki SAVICKI. 

Czym kierować się przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Rynek przepełniony jest najróżniejszymi ofertami skierowanymi do osób, które planują się oświadczyć. Z tego powodu wybranie idealnego pierścionka zaręczynowego, może wydawać się skomplikowane. Istnieją jednak pewne wskazówki, dzięki którym decyzja stanie się nieco prostsza. Wybranie kamienia szlachetnego to dopiero połowa sukcesu, następnie należy zastanowić się nad kruszcem. Podczas wyboru materiału warto zerknąć na biżuterię posiadaną przez ukochaną. Jeśli przeważa w niej jeden konkretny metal, prawdopodobnie to on najbardziej ucieszy wybrankę. Wgląd w kolekcję wyrobów jubilerskich może pomóc też w zdecydowaniu się na styl pierścionka. 

Jak przygotować się do zaręczyn?

Zaręczyny to wielka chwila w każdym związku. Stanowi ona początek przygotowań do ślubu i wesela, a także pozwala zakochanym na śmiałe wypatrywanie wspólnej przyszłości. Zanim jednak oświadczyny staną się faktem, mężczyzna musi przygotować się do wykonania śmiałego kroku. Ważną kwestią jest wybór miejsca oraz okoliczności, w jakich dojdzie do zaręczyn. Warto posłuchać zdania ukochanej na ten temat, ponieważ każda kobieta marzy o czymś innym. Najważniejszy w tym wszystkim jest oczywiście pierścionek, to na nim powinien się skupić przyszły narzeczony.